• Celem nadrzędnym Stowarzyszenia jest działanie na rzecz rozwoju rodzinnej miejscowości,  mi. in: wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z terenu wsi, wspieranie demokracji i budowanie lokalnych więzi, wykorzystanie naturalnych walorów agroturystycznych i krajobrazowych regionu Pałuk

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Niedźwiady

ppsae

Ciekawe linki 

 

 kaszub1Przeszło 50 osób: dzieci, młodzieży i dorosłych, uczestniczyło w wycieczce na Kaszuby zorganizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa. Rynarzewianie odwiedzili Szymbark< Kościerzynę i Wdzydze Kiszewskie. Byli w „domu do góry nogami”, widzieli najdłuższą deskę świata, poznali los polskich zesłańców w Domu Sybiraka, przeżyli bombardowanie w Bunkrze Gryfa Pomorskiego, weszli na Wieżycę i Wieżę Widokową, byli w skansenie – parowozowni i muzeum kościerskim w Kościerzynie, a wycieczkę zakończyli w skansenie etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich.
 
Kaszuby to jeden z najbardziej urokliwych zakątków naszego kraju: lasy, jeziora i rzeki, wzniesienia polodowcowe, parki krajobrazowe, rezerwaty i liczne pomniki przyrody oraz bogaty folklor przyciąga tu turystów z całej Polski. Nie bez powodu SIRR wybrało do zwiedzania właśnie ten region Polski. W zeszłym roku rynarzewianie poznali dokładnie Pałuki i Krajnę, pozyskując grant ze Stowarzyszenia „Żakus” z Anielin, na projekt „Co Wy wiecie o naszym powiecie?” W roku bieżącym zarząd SIRR zdobył fundusze na wypoczynek letni w Urzędzie Miejskim w Szubinie. Projekt „Z Pałuk na Kaszuby” zakłada odwiedzenie najciekawszych turystycznie miejsc regionu, ewaluację w formie konkursów oraz wycieczkę dla najbardziej aktywnych do Malborka, Stegny, Sztutowa i Krynicy Morskiej. 


 

       Działacze stowarzyszenia starają się układać program wycieczek tematycznie, łącząc wypoczynek z edukacją dzieci, młodzieży i dorosłych. Zwiedzanie odbywa się zawsze z przewodnikiem, a sprawdzenie wiedzy następuje podczas zabaw i konkursów. Wycieczkę zorganizował zarząd SIRR: Iwona Szweda – prezes, Karol Rucinski – wiceprezes, który pełnił także rolę opiekuna grupy, Lidia Rosołowicz – skarbnik, Gabriela Dobosiewicz – członek zarządu, Artur Michalak – sekretarz i kierownik wycieczki. Opiekę nad uczniami sprawowały także: Beata, Dygasiewicz i Aleksandra Michalak.

 {rsg2_display: Semantic, 11}

Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa - Świetlica Wiejska - Rynarzewo ul. Strażacka 20