• Celem nadrzędnym Stowarzyszenia jest działanie na rzecz rozwoju rodzinnej miejscowości,  mi. in: wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z terenu wsi, wspieranie demokracji i budowanie lokalnych więzi, wykorzystanie naturalnych walorów agroturystycznych i krajobrazowych regionu Pałuk

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Niedźwiady

ppsae

Ciekawe linkisk_01mTrwają już zajęcia w ramach projektu Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa „Nie” skoliozie! - ćwicz i pływaj z nami.

  Celem głównym projektu SIRR-u jest nauka ćwiczeń, które zatrzymają lub zlikwidują skoliozę (boczne skrzywienie kręgosłupa) oraz pływanie na basenie, które wspiera proces rehabilitacji.
 Skolioza, czyli boczne skrzywienie kręgosłupa, jest obecnie najbardziej dotkliwym (obok próchnicy zębów) schorzeniem dotykającym dzieci i młodzież szkolną. Ta grupa jest dotknięta tzw. skoliozą pierwszego stopnia, którą można zatrzymać poprzez umiejętną rehabilitację, zdrowy tryb życia i zmianę przyzwyczajeń. To główny cel, który chcemy osiągnąć: zmienić przyzwyczajenia, promować zdrowy tryb życia, nauczyć rodziców i dzieci ćwiczeń, które zatrzymają proces krzywienia: wygięcia pierwotnego i wtórnego.

 

Program i zakres zajęć

1. Przebadanie przez lekarza dzieci w wieku od 7 – 9 lat, celem wybrania trzydziestu uczestników ćwiczeń rehabilitacyjnych.
2. Nauka ćwiczeń rehabilitacyjnych na skoliozę przeprowadzona przez profesjonalnego rehabilitanta. Dziesięć 30 minutowych spotkań w dwóch grupach po 10 osób.
3. Dziesięć wyjazdów dzieci wraz z opiekunami na zabawy w wodzie i ćwiczenia na basenie w Bydgoszczy.
4. Transport uczestników.
5. Ubezpieczenie wyjazdów na basen.

Dziecko powinno mieć:

1. Podczas rehabilitacji:
Strój sportowy (dres lub spodenki i koszulka, obuwie na zmianę na białych podeszwach), karimata lub ręcznik lub kocyk
2. Na basenie:
 Kostium kąpielowy, czepek, klapki, ręcznik

Ważne terminy:

1. Ćwiczenia z rehabilitantem – od 16 września 2009, godzina: 14.00 w Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie
2. 10 wyjazdów na basen Zespołu Szkół Medycznych w Bydgoszczy: 18 września – 6 listopada 2009

Projekt finansowany jest z otwartego konkursu ofert nr 2/2009 w zakresie „Promocji zdrowia” Starostwa Powiatowego w Nakle n/Notecią

sk_01

sk_02

sk_03

Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa - Świetlica Wiejska - Rynarzewo ul. Strażacka 20